اهمیت حفظ بهداشت وسایل مهدکودک | بیماری

: اهمیت حفظ بهداشت وسایل مهدکودک

:  

بعضی وسایل بازی در مهدکودکا خطرناک و مشکل آفرین هستن هم اینکه این وسایل و اسباب بازیای آلوده به شکلای جور واجور میکروبا و ویروسای مریض کننده هستن که می تونن بچتون رو مریض کنن از نظارت مسئولین مهدکودک بر اسباب بازیا غافل نشید و مراقب حفظ بهداشت به وسیله کودکان هم باشین .

با وجود فواید رفتن کودک به مهد و یا پیش دبستانی اما نبود نظارت و کنترل دقیق بهداشت از طرف مربیان مهد باعث ابتلای کودکان به شکلای جور واجور مریضی ها می شه.

 کارشناسان اخطار میدن نبود توجه به بهداشت و ضدعفونی دقیق و دائمی وسایل، اسباب بازیا و هم میز و صندلی در مهد کودکا و پیش دبستانیا باعث ابتلای کودکان به شکلای جور واجور بیماریای واگیردار مخصوصا در طول فصول سرد سال می شه.

کارشناسان در کشور انگلستان با نمونه ورداری از سطوح این وسایل مخصوصا اسباب بازیا در بعضی مهد کودکای این کشور اندازه باکتری و میکروبا رو ۱۵ برابر زیادتر از اندازه عادی و مجاز اندازه گیری کردن.

کارشناسان اخطار میدن با در نظر گرفتن نزدیک بودن فاصله کودکان به هم در اماکن عمومی و انتقال راحت و بی دردسر میکروبا و باکتریا رعایت نکاتی رو لازم خونده ان.

از جمله این چند تا نکته مهم میشه به نظارت بر تمیز بودن وسایل، شستشوی منظم دست کودکان، جدا کردن کودکان مریضی از بقیه کودکان و پیشنهاد به نگهداری کودک مریض در منزل تا زمان بهبود مریضی، اطلاع به خونواده ها در صورت بروز یه مریضی مسری در مهد کودک، ضد عفونی هوا و نظارت بر دستگاه تهویه، به کار گیری مشاوره دکتر واسه کنترل سلامت کودکان به صورت دوره ای، به کار گیری مواد غذایی مناسب و دارای ویتامین و مواد مغذی واسه تقویت سیستم ایمنی کودکان اشاره کرد.

از جمله بیماریای همه گیر که در مهد کودکا شایعه میشه به آبله مرغان، سرماخوردگی، آنفلوآنزا، اسهال و استفراغ، عفونت مجاری اداری و انگلای گوارشی رو نام برد.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو