اهمیت خوردن صبحانه در ایام مدرسه | تغذیه سالم

اهمیت خوردن صبحونه در ایام مدرسه

اهمیت خوردن صبحونه در ایام مدرسه

تغذیه

یه متخصص طب ایرونی گفت: لقمهای کوچیک و نون نرم تازه هم یکی از عواملیه که تمایل کودکان رو به سمت صبحونه تقویت می کنه، در خیلی از کودکان مصرف نون کره مربای آلبالو اشتهای اونا رو باز می کنه.

ارمغان سادات کیهان مهر درباره اهمیت خوردن صبحونه در ایام مدرسه اعلام کرد: خوردن صبحونه با تنظیم قند خون نقش بسیار مهمی در سطح هوشیاری، دقیق شدن و فوکوس کردن ویادگیری دروس داره.

ایشون اضافه کرد: والدین، کودکان و نوجوانان رو زودتر بیدار کنن تا فرصتی انجام بشه تا اشتهای اونا انگیخته شه و صبحونه بخورن، مصرف نون کره مربا، نون کره عسل، نون پنیر گردو و نون تخم مرغ … می تونن پیشنهادهای مناسبی واسه صبحونه کودکان باشن.

این متخصص طب ایرونی گفت: سفره ای آماده با حضور پدر و مادر و بقیه اعضای خونواده یقینا یکی از مهمترین عواملیه که کودک رو به سمت صبحونه می بره.

نون کره و مربای آلبالو اشتها کودکان رو باز می کنه

کیهان مهر گفت: لقمهای کوچیک و نون نرم تازه هم یکی از عواملیه که تمایل کودکان رو به سمت صبحونه تقویت می کنه، در خیلی از کودکان مصرف نون کره مربای آلبالو اشتها رو باز می کنه.

ایشون اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین گفت: اگه کودک یا نوجوون بدون صبحونه به مدرسه رفت، خوراکی زنگ اول کودک رو در حکم صبحونه فرض کنین، پس گذاشتن موادی مانند لواشک، ذرت بو داده، شکلات، آبمیوهای پاکتی و … مناسب نیستن، کیک با مواد نگهدارنده و آبمیوه مساوی با یه صبحونه سالم نیس.تسنیم

.

منبع : pezeshk.us

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو