اهمیت داشتن ریش برای آقایان | بیماری

: اهمیت داشتن ریش واسه آقایون

: اهمیت داشتن ریش واسه آقایون

<>

ریش دارای خاصیت آنتی بیوتیکه

ریشای صورت تون ممکنه شما رو از مریض شدن مراقبت کنن.

اهمیت ریش در چیه؟

بر خلاف باور عمومی، نتیجه بدست اومده از مطالعه انجام شده روی کارکنان بیمارستان،  نشون میده، افراد با صورت بی مو بیشتر از همکاران پرمو خود تحت خطر عفونت باکتریایی هستن.  تحقیقات دیگه هم نشون میده که ریش دارای خاصیت آنتی باکتریایی هست.

ریش، در مورد  ویژگی مردونگی قرار داره. ریشا خیلی آسون به صورت بزرگ و خشن ظاهر می شن. یه ایرادی که در مورد ریش هست اینه که هیچکی رابطه اون با بهداشت  رو نمی دونه و حتی این تصور هست که ریشا، شامل باکتریای مدفوع هستن. اما این تجربه بنظر خیلی علمی نیس، پس یافته های متفاوتی بدست اومده؟ 

واقعا همین طوره، براساس تحقیقات انجام شده در بیمارستان بوستون، به این نتیجه رسیدن افراد ریش دار، باکتری کم تری نسبت به افراد بدون ریش دارن.

تحقیق انجام شده در این بیمارستان، بطور عجیبی، آدمایی که دارای ریش بودن خیلی کمتر نسبت به افراد بدون ریش، شامل باکتری مقاوم در برابر آنتی بیوتیک به نام استافیلو کو کوس اورئوس به متی سیلین (پنی سیلین مقاوم)بودن.  تحقیقان نشون داد که با تراشیدن ریش، خراشای بسیار ریزی روی صورت ایجاد می شه که منتهی به ایجاد مکانی واسه تولید باکتریای خطرناک می شه . بله  این نتیجه صحت داره.

مایکل موزلی میزبان برنامه ” به من اعتماد کن من یه دکترهستم” شبکه  BBC میگه، اونا یه سری از ۱۰۰ نمونه ریش رو به یه میکروبیولوژیست (میکروب شناس) با هدف اینکه در اونا چیزی میبینه، فرستادند، در واقع، اون تونست این ریشه ها رو در ظرف کوچیک کشت دهد.

جواب چی بود؟ 

در بعضی نمونه ها چیزی مثل باکتریای کشنده دیده می شد، مقدار باکتریا بیشتر از مقدار آفتا بود؛ اونا میکروارگانیزمای بسیار پیچیده ای هستن که واسه غذا و منابع با همدیگه رقابت می کنن. براساس گفته یه زیست شناس، این امکان هست تعدادی باکتری در ریش پیدا شن، که با تولید مواد سمی قوی و آنتی بیوتیک منتهی به ایجاد معطلی در چرخه باکتریای خطرناک شن.

این ویژگی ریش از یه نقطه نظر مهم، عجیب نیس. چون که در دوران گذشتگان که آدم قادر به تراشیدن موی بدن خود نبود، اگه داشتن ریش واسه سلامت آدم مضر بود، زنده موندن افراد اون زمان به نظر منطقی نبود.

.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکا

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو