اهمیت دوری از سرکه برای افراد میگرنی | رژیم غذایی

اهمیت دوری از سرکه واسه افراد میگرنی

اگه سردرد هایی همیشگی دارین پیشنهاد میکنیم از خوردن ترشیا و خوراکیایی که سرکه دارن دوری کنین چون محرک اعصاب هستن و به سلامتی تون آسیب وارد می کنن و اعضای عصبی بدنتون رو آزار میدن

 یه متخصص طب سنتی با بیان خواص پرتقال گفت: مصرف سرکه سردردهای میگرنی رو زیاد می کنه و ترشیا هم به اعصاب آسیب میرسونه غیر از آب نارنج که به اعصاب سالم آسیبی وارد نمی کنه ولی به اعصاب ناسالم آسیب وارد می کنه.

به گفته ایشون مصرف سرکه سردردهای میگرنی رو زیاد می کنه، هم اینکه سرکه واسه سردردهایی که با انقباض و باز شدن همراه هستن, مضره و کلاً سرکه واسه اعصاب سالم و اعصاب ناسالم مضره.

ترشیا به اعصاب آسیب میرسونه غیر از آب نارنج

این متخصص طب سنتی اضافه کرد: ترشیا به اعصاب آسیب میرسونه غیر از آب نارنج که به اعصاب سالم آسیبی وارد نمی کنه ولی به اعصاب ناسالم آسیب وارد می کنه. آب نارنج رو نباید صاف کرد و باید همراه با پالپ مصرف شه.

انوشیروانی گفت: سکنجبین با سرکه و عسل جفت و جور می شه و نعناعی که به اون اضافه می شه, محافظ اعصابه. البته بهتره که سبزی نعناع تازه در جفت و جور سکنجبین استفاده شه.

ایشون بیان داشت: سکنجبینی که ترش باشه, راه های هوایی رو تحریک می کنه. هم اینکه در سکنجبینی که در زمستون مصرف می شه باید عسل بیشتری زده شه و شیرینی بیشتر داشته باشه ولی سکنجبینی که در تابستون مصرف می شه, باید ترش تر باشه.

پرتقال به کاهش اندوه و خشم قلب کمک می کنه

این متخصص طب سنتی اضافه کرد: پرتقال از دسته مرکبات مقوی قلب است و کاهنده اثرات خشم در بدن بوده, پرتقال به کاهش اندوه و خشم قلب کمک می کنه.

انوشیروانی گفت: میوه پرتقال واسه آدمایی که دچار گرمی بیشتر از اندازه خون هستن خوبه و صفرا بَر بوده و دفع ادرار رو زیاد می کنه, پوست پرتقال هم معده رو تقویت می کنه و میشه از اون مربا جفت و جور کرد.

ایشون گفت: پرتقال ترش واسه کسائی که قلب, کبد و مغزشون ضعیفه و واسه آدمایی که دچار مشکل در غده تیروئید هستن, به درد بخور نیس و واسه سینه زیان آوره و موجب کاهش میل جنسی می شه.

.

منبع : hidoctor.ir

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو