اهمیت دوست داشتن خود | بیماری

: بعضی وقتا ممکنه این سوال به ذهنتون خطور کنه که “به چه دلیل دوست داشتن خود مهمه؟” واسه خیلی از افراد، عشق به خود ممکنه به عنوان یه بحث تجملاتی و نه یه ضرورت در نظر گرفته شه یا به شکلی ، به عنوان تازه به دوران رسیدگی تعبیر شه. با این حال، شاید براتون باحال باشه که بدونین مراقبت از خود و اهمیت دادن به خود می تونه بیشتر از اون چیزی که تصور می کنین واسه افراد و مخصوصا کسائی که خیلی با جدیت و تلاش زیاد کار می کنن تا بتونن بر مشکلات خود پیروز شدن مهمه.

بیشتر وقتا، ما زیادتر از اندازه زندگی رو به کام خودمون سخت می کنیم، چون که دوست داریم به سرعت پیشرفت کنیم و به اهداف مورد نظرمون برسیم. این دلیل می شه که ما همیشه از خود انتقاد کنیم و این صدای داخلی که همیشه به ما میگه چیجوری کارا رو به راه بهتری انجام بدیم، نشونه ای از کمال گرائی است.

مطالعاتی که تازگیا در این مورد انجام شده نشون دادن که کمال گرایان در خطر دچار شدن به بیماریای جسمی و روحی بیشتری قرار دارن و شاید خود دلسوزی اونا بتونه اونا رو از این دام رها سازه. پس، کمال گرائی و خود دلسوزی به راه غیر قابل انکاری با همدیگه در رابطه هستن. پس این مقاله به بررسی راه هایی می پردازه که به افراد کمک می کنن تا خود رو بیشتر دوست دارا باشن و بتونن زندگی شادتری رو تجربه کنن.

بیماریای مربوط به کمال گرایی

بیشتر ما در دنیای غرب به این باور رسیدیم که کمال گرایی یعنی داشتن زندگی با کیفیت عالی. و پس غرق شدن در کمال گرایی، دلیل می شه تا تموم تلاش خود رو واسه انجام کارمون به صورت بی اشکال انجام بدیم تا بتونیم در محیط کار خوش بدرخشیم.

اما واقعا، کمال گرایی واسه شما خیلی هم خوب نیس. چون وقتی که زیادتر از اندازه بدون وابسته شیم و بخوایم تموم کارا رو به صورت بی اشکال انجام بدیم برامون مضر هستش، و به چیزی مثل سیگار و یا چاقی تبدیل می شه.

سندرم روده تحریک پذیر، فیبرومیالژیا، مشکلات خوردن زیادتر از اندازه، افسردگی و گرایش به خودکشی واسه داشتن یه زندگی کوتاه تر، تنها بعضی از اثرات نامطلوبی هستن که با کمال گرایی در رابطه هستن. دچار شدن به بیماریای قلبی یا سرطان هم واسه کمال گرایان خیلی بعید نیس؛ کسائی هم که به این امراض گرفتار نشن شاید از اضطراب و افسردگی رنج میبرن.

.

منبع : alamto.com

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت

  • مطالب در رابطه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو