پایان نامه بررسی سیستم اینترنتی نظرسنجی رشته نرم افزار کامپیوتر

تعداد صفحات پایان نامه: 115 صفحه

دانلود متن کامل این پایان نامه با فرمت ورد word

دانشگاه جامع علمی کاربردی

رشته نرم افزار رایانه

پروژه فارغ التحصیلی

 موضوع:

سیستم اینترنتی نظر سنجی

 استاد:

سرکار خانم مهندس امیرچوپانی

 گردآورنده :

علیرضا صاحب جمعی

چکیده

در دنیای امروزی نظر سنجی درباره سطح کیفیت محصولات، سرویسها و خدمات ارائه شده فن آوری بسیار مفیدی می باشد که ازمزایای ذیل برخوردار می باشد:

 • نظرسنجی تصویر دقیقی ازواقعیتهای مربوط به محصول یا سرویس ارائه شده یه مشتری و تیم مدیریت می باشد
 • نظرسنجی ارتباط قوی بین مشتریان، تیم مدیریت و مسئولان مربوطه ایجاد میکند
 • نظرسنجی کمک به پیدا کردن مشکلات و ضعفهای موجود در محصول یا سرویس ارائه شده می کند
 • نظرسنجی رضایت یا نارضایتی مشتریان را در رابطه با محصولات یا سرویسهای ارائه شده را نشان می دهد
 • نظرسنجی موجب بهبود بخشیدن کیفیت محصول یا سرویسها و خدمات ارائه شده می باشد

نرم افزار ارائه شده در این پروژه یک سیستم نظرسنجی می باشد که بصورت سرویس اینترنتی به منظور ارتباط بیشتر با مشتریان طراحی و پیاده سازی شده است. دراین ارائه کتبی، ضمن شرح پیاده سازی با کاربرد این سیستم نیز آشنا می شویم.

شرح پروژه

رفع مشکلات فنی با استفاده از نظرسنجی از مشتریان از جمله سرویسهایی است که سازمانها میتوانند به مشتریان خود ارائه کنند. انجام دستی این کار معمولاً با مشکلاتی از قبیل تأخیر در انجام و کاغذ بازی های زیاد همراه است. در ای سیستم یک راه حل نرم افزاری برای خودکارسازی و ساختارمند کردن فرآیند نظرسنجی از مشتریان ایجاد شده است. این سیستم سرویس اینترنتی برای ارتباط مشتریان با سیستم مورد نظر راارائه می کند. به این صورت که هنگام خرید محصول توسط مشتری، یک کلمه کاربری و رمز عبور به او داده می شود. مشتری با مراجعه به سایت وب طراحی شده می تواند رضایت یا نارضایتی خود را از سیستم،یا محصول یا سرویس ارائه شده گزارش کند. جواب و IP address کامپیوتر مشتری به همراه نوع نظرسنجی وارد پایگاه داده می شود و تکنسینها با توجه به مهارتهایشان جوابهای مشتریاان را بررسی و در جهت رفع مشکل اقدام می کنند. تکنسینها با استفاده از این سیستم میتوانند هرگونه نظرسنجی را طراحی و در قابل دسترس مشتریان قرار دهند همچنین میتوانند نظرسنجی هایی که برای مدت طولانی مورد استفاده مشتریان قرار گرفته را غیرفعال یا به عبارتی از دید مشتریان پنهان کنند. از امکانات دیگر ای سیستم این می باشد که هر مشتری فقط یکباراجازه شرکت در نظر سنجی را دارد. در صورت تکرار نظرسنجی با توجه به اینکه IP Address استفاده شده توسط مشتری به همراه جواب او در پایگاه داده ذخیره شده سیستم پیغامی را به مشتری نشان داده و به اطلاع او می رساند که ایشان قبلا در این نظرسنجی شرکت نموده اند و اجازه دادن نظر جدید یا تغییر آنرا ندارند .

یکی دیگر از امکاناتی که برای تکنسینها وجود دارد، امکان تغییر و یا حذف نظرسنجیهایی است که قبلا طراحی گردیده است.

همانطور که در این گزارش بررسی شده است، یکی از عوامل اساسی موفقیت در فرآیند پشتیبانی و خدمات به مشتری نظر سنجی از مشتری می باشد. این فرایند نه تنها باعث آشنایی مشتری با محصول یا سرویس ارائه شده می شود بلکه باعث پیشرفت در سیستم و موجب بهبود بخشیدن کیفیت محصول یا سرویسها و خدمات ارائه شده و حتی خود محصول می شود .

استفاده کنندگان این سیستم به دو گروه زیر تقسیم می شوند:

 • تکنسینها
 • مشتریان و بازدیدکنندگان سایت

تکنسینها و مشتریان بعد از تایید هویت می توانند از بخشهای مختلف سایت استفاده کنند. در ابتدا بخشهای مختف سایت که توسط تکنسینها استفاده می شود را توضیح داده و سپس بخشهای مربوط به مشتریان توضیح داده می شود.

بخشهای قابل دسترسی توسط تکنسین

 •  ورود به سیستم

تکنسین سیستم برای ورود به سیستم و آگاهی از وضعیت نظرسنجیها باید وارد سیستم شود. تکنسین می توانند کلمه کاربری و رمزعبوری که به او تخصص یافته است را وارد کنند. اگر هویت او تایید نشود، با اعلام پیغام مناسب، از تکنسین خواسته می شود که مجددا اقدام به ورود به سیستم کند. درصورت تایید هویت، تکنسین به صفحه دیگری راهنمایی می شود که در آن می تواند لیستی از نظرسنجیها را به همراه وضعیت آنها را مشاهده کند. تصویر زیر صفحه ورود به سیستم را نشان می دهد.

 • ایجاد کاربر جدید

امکان ایجاد و یا تغییر رمزعبور برای کاربر جدید یا موجود در این سیستم پیش بینی شده است. تکنسین سیستم میتواند با کلیک کردن بر روی لینک “ایجاد کاربر جدید” کاربر جدیدی به سیستم اضافه و سپس اطلاعات ایشان را از طریق ایمیل ارسال نماید.

 • حذف کاربرها

تکنسین با کلیک کردن بر روی لینک “حذف کاربرها” در صورت نیاز میتواند کاربرانی که مجاز به استفاده از سیستم نمی باشند را از سیستم حذف کند.

 • ایجاد نظرسنجی جدید

تکنسین با کلیک کردن بر روی لینک “ایجاد نظر سنجی جدید”راهنمایی به صفحه بعد می شود که در آن صفحه تکنسین میتواند نظر سنجی جدیدی را ایجاد و یا تغییر دهد .

 

 متن کامل را می توانید دانلود نمائید چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

با فرمت ورد word

 

 

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده اند

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

 دانلود متن کامل پایان نامه بررسی سیستم اینترنتی نظرسنجی

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو